Najnovije
Staro 16.04.2011, 11:10
coco123 coco123 je odsutan
Junior Member

Datum pristupanja: 01.03.2010
Početno Kvržice na vratu

Poštovani,
prije par dana sam primjetila da ispod čeljusti imam neku kvržicu. Nije opipljiva kada imam glavu u normalnom položaju, no kada ju spustim prema bradi, osjeti se. Nekako je pomična i nije prevelika. Postala sam svijesna da je imam jer me vrat nešto bolio.
Ne znam je li to razlog za brigu, imam jednu kvržicu na vratu iza, ali je ta već 5-6 godina stara i tvrda je i bezbolna (nije rasla ni ništa). Jedna mi je odmah ispod brada, isto pomična i mala.
S obzirom da čujem svakakve priče, ne znam je li to nešto opasno...
Nadam se da ćete mi brzo odgovoriti.
Staro 16.04.2011, 14:04
PeroizSiska avatar
PeroizSiska PeroizSiska je odsutan
Senior Member

Datum pristupanja: 13.04.2011
Talking Limfni čvorovi vrata

Iako bi bilo dobro da ti to pogleda liječnik obiteljske medicine najvjerojatnije se radi o povećanim limfnim čvorovima. Ništa ozbiljno, ništa opasno. U pravilu ostanu povećani cijeli život i rijetko se nakon upalnih procesa vrate na početnu veličinu.
Ovi na vratu se vrlo često povećaju zbog različitih upala u usnoj šupljini, pokvarenih zubi, akni i sličnih upalnih procesa glave i vrata.
Staro 16.04.2011, 14:52
PeroizSiska avatar
Senior Member

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od PeroizSiska Vidi poruku
Iako bi bilo dobro da ti to pogleda liječnik obiteljske medicine najvjerojatnije se radi o povećanim limfnim čvorovima. Ništa ozbiljno, ništa opasno. U pravilu ostanu povećani cijeli život i rijetko se nakon upalnih procesa vrate na početnu veličinu.
Ovi na vratu se vrlo često povećaju zbog različitih upala u usnoj šupljini, pokvarenih zubi, akni i sličnih upalnih procesa glave i vrata.
Isprika zbog poslanog odgovora, naknadno sam vidio da je pitanje upućeno liječnici opće medicine. No, nadam se da ćete moj odgovor bar malo umiriti.
Staro 16.04.2011, 16:38
Junior Member

Početno

ma nema problema, samo da mi netko odgovori
imam problema s aknama pa tako da i to može biti, ali valjda će se smiriti. to mi većinom iskoči kad sam bolesna, a pošto sad nisam, malo sam se zabrinula, to je sve...
Staro 16.04.2011, 18:16
PeroizSiska avatar
Senior Member

Talking

Citiraj:
Prvotno napisano od coco123 Vidi poruku
ma nema problema, samo da mi netko odgovori
imam problema s aknama pa tako da i to može biti, ali valjda će se smiriti. to mi većinom iskoči kad sam bolesna, a pošto sad nisam, malo sam se zabrinula, to je sve...
Vrat je prepun limfnih čvorova, na njemu se nalaze takozvane nakupine limfnih čvorova kroz koje prolazi limfa glave i vrata. U pravilu se kod povećanja istih treba pričekati dva do tri tjedna pa tek onda u slučaju da se ne smanjuju razmisliti o ozbiljnijoj obradi.
No, upravo povećanje limfnih čvorova na vratu ukazuje da nije baš da "nisi bolesna"! Očito imaš neki upalni proces na glavi ili vratu. Ponavljam, u pravilu nema mjesta panici ili strahu.
Mislim da nema odrasle osobe kojoj se palpacijom vrata ne bi napipao poneki povećani limfni čvor.
Staro 16.04.2011, 18:18
Junior Member

Početno

pa ja sumnjam na zube, jer mi je već dulje vrijeme ta strana nekako čudna, ne boli, ali je malo neugodno. tako da ću kod zubara da vidim jel karijes ili nešto, i onda ću vidjet dalje.
hvala na odgovoru
Staro 18.04.2011, 20:20
Karolina28 Karolina28 je odsutan
Senior Member

Datum pristupanja: 26.11.2010
Početno

Poštovana,

najvjerojatnije se radi o reaktivnom limfnom čvoru, što je uglavnom benigna prirode ukoliko čvor nije veći od 1.5-2 cm, a čak i veći čvorovi ne moraju pretstavljati ništa značajno.
U svakom slučaju, ukoliko nemate simptoma od strane ždrijela, odnosno znakove upale grla, moguće je da imate neki zubni granulom ili slično, pa svakako obavite pregled stomatologa. Takodjer bi bilo dobro napraviti KKS, DKS i sedimentaciju.

S poštovanjem,

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je uključeno
Smajlići su uključeno
[IMG] kod je uključeno
HTML kod je Isključeno

Idi na forum

Sva vremena su GMT +1. Vrijeme je 14:07.