Najnovije
Staro 07.01.2011, 23:42
Fender95 Fender95 je odsutan
Junior Member

Datum pristupanja: 07.01.2011
Početno Kako se zdravo udebljati?

Potovana,
imam 16 godina, visok sam 171cm i teim 51kg. Već due vremena pokuavam se udebljati ali nikako ne ide. Moj cilj je udebljati se, ali na zdrav način, ne elim da to bude posljedica neke nezdrave prehrane. Zamolio bih vas da mi date miljenje o strukturi prehrane koju bi trebao unositi, te konkretan raspored obroka i njihovu energetsku vrijednost. Nadam se da ćete mi pomoći u rjeavanju ovog problema, i samo ako vam nije problem recite mi nakon koliko vremena bi mogli biti vidljivi rezultati.
Hvala na razumijevanju!
Odgovori s citatom
Staro 19.01.2011, 12:50
Aleksandra igić avatar
Aleksandra igić Aleksandra igić je odsutan
Member

Datum pristupanja: 18.02.2010
Početno

Poštovani,

kao što ste i napisali, debljanje, jednako kao i mršavljenje, mora biti provedeno na zdrav način. Koliko ćete se Vi udebljati dosta je teško reći jer to ovisi od osobe do osobe, ali 0,5 kg po tjednu je dovoljno. S obzirom na to da je sastaljanje jelovnika kompleksa stvar ja bi Vam preporučila da posjetite nutricionista koji će Vam detaljno napisati plan te izračunati energetsku vrijednost s obzirom na Vaš bazalni metabolizam i potrebe.

Za prvu ruku ja Vam mogu dati smjernice.

Jesti 5 obroka, ali paziti da namirnice koje jedete budu zdrave i da Vam koriste. Zajutrak je obrok s kojim morate započeti dan, npr. škrobna namirnica kao izvor energije, mliječni proizvod te prirodni sok ili voćka. Nakon toga međuobrok koji bi mogao biti u obliku nekog zdravog sendviča, a nakon njega sušeno voće, orašasti plodovi i sl.

Nakon doručka slijedi ručak, koji bi trebao biti potpuni obrok, povrće, proteini, i nešto od škrobnih namirnica (riža, tjestenina, grahorice, krumpir).

Užina kao međuobrok je voće i opet neko sušeno voće ili orašasti plodovi, a ako volite slatko može i neki desert od mlijeka.

Večera je slična ručku, samo se uz velike količine povrća i proteina se dodaje neki oblik škroba (integralni kruh, krumpir, riža i sl.), te malo tvrdog sira.

Ako nemate ništa protvi mliječnih proizvoda možete prije spavanja popiti čašu mlijeka s medom ili nešto slično.

Najbitnije je izabrati namirnice koje su nutritivno jake, odnosno od kojih će Vaše tijelo imati najviše koristi.

Lijep pozdrav!
tel.: 01 45 72 128
www.naturhouse.hr
Odgovori s citatom
Staro 18.02.2011, 17:46
mrsa mrsa je odsutan
Junior Member

Datum pristupanja: 18.02.2011
Početno

I ja imam slicno pitanje.Imam 23 god i vec par meseci pokusavam da se ugojim.Po prirodi sam malo nervoznija sto se tek sad ispoljava.Pocele su i bubuljice da mi izlaze iako ih u pubertetu nisam imala.Da li to ima neke veze sa ishranom ili bi mozda trebala da uradim hormonski status? P.S.aktivan sam pusac,ali do sada mi ni to nije smetalo.Hvala unapred.
Odgovori s citatom
Staro 21.02.2011, 10:42
Aleksandra igić avatar
Member

Početno

Poštovana,

bubuljice mogu biti uzrokovane hormonskim promjenama, iako mogu biti uzrokovane i prehranom. Stres je često uzročnik mršavljenja ili debljana (ovisno o osobi). Pušenje, uz to što okupira čovjeka, ima i utjecaj na metabolizam. Nikotin ubrzava matebolizam (to je jedan od razloga što se pušači udebljaju nakon što prestaju pušiti, više jedu, jer ne puše, a usporava im se i metabolizam jer nema nikotina). Debljanje je često puno teži proces nego što izgleda i jako je bitna ustrajnost kako bi bilo kvalitetnih rezultata. Postoje teorije kako neka namirnica više ili manje utječe na bubuljice i njihov nastanak, no to je također individualno i trebalo bi napraviti test faze u kojima ćete vidjeti ako izbacite namirnicu odražava li se to na Vašem tenu. To je naravno uz uvjet da su bubuljice uzrokovane lošom prehranom.

Lijep pozdrav.
www.naturhouse.hr
Odgovori s citatom
Staro 05.03.2011, 18:16
infidel infidel je odsutan
Junior Member

Datum pristupanja: 05.03.2011
Početno

potovana, također imam pitanje o tome kako se udebljati, ali moj problem je to elim nakupiti masu na određenim dijelovima tijela, tipa guza. Prije nisam imala problema sa time, ali otkako studiram počela sam naglo gubiti na teini... izgubila sam totalno oblik guze, iako strahovito puno jedem... Brine me to kako mogu mraviti a stvarno puno jedem, elim se vratiti na ono to sam bila ali mi nikako ne uspijeva, koliko god da jedem... svi mi kau kako me pola nestalo... Jedino mi se na trbuh sve primi i odande neće nestati nikako, ali nikao neće otići u guzu i noge koje mi jesu malo jače, ali su dosta oputene... to da jedem da popunim te dijelove tijela??? Probala sam sve, ali bojim se da mi ne uspijeva... i ima li veze to to puno sijedim pa guza gubi na obliku?
Odgovori s citatom
Staro 12.04.2011, 20:16
Aleksandra igić avatar
Member

Početno

Potovana,
moram priznati nije mi ba jasno to je točno Va problem. Znači elite udebljati noge i stranjicu koje su, citiram "malo jače ali dosta oputene". elite smanjiti trbuh a zapravo ste mravi? Ako elite gubiti na određenim dijelovima tijela onda jednostavno morate vjebati na način da se ba ti miići aktiviraju. Ako imate dojam da puno jedete a konstantno mravite, moda bi bilo dobro da se obratite svojoj liječnici opće prakse koja će, ako misli da je potrebno, zatraiti određene pretrage, vjerojatno hormone titnjače i sl.

Lijep pozdrav
www.naturhouse.hr
Odgovori s citatom
Staro 25.04.2011, 18:08
megyy megyy je odsutan
Junior Member

Datum pristupanja: 25.04.2011
Početno

potovanje. moj je problem također stranjica i bedra (a moe i listovi). zanima me kako udebljati bedra i malo podici i udebljati stranjicu? dali ima neki plan prehrane i vjebe? a dali se moe izgubiti potkono masno tkivo samo sa lica,tj.takozvani bucmasti obrazi? hvala
Odgovori s citatom
Staro 26.04.2011, 20:12
Aleksandra igić avatar
Member

Početno

Potovana,

mislim da bi Vam na Vae pitanje točnije odgovorio neki trener, jer je vjeba u ovakvim slučajevima jako bitna ako ne i osnovna. Sama prehrana ne omogućava mravljenje ili debljanje na točno ciljanom djelu tijela.

Lijep pozdrav.
www.naturhouse.hr
Odgovori s citatom
Staro 26.11.2012, 19:58
Lolaa Lolaa je odsutan
Junior Member

Datum pristupanja: 26.11.2012
Početno

Imam 15 godina imam 51 kg i nikako ne mogu da se udebljam.Najveci promblem trenutno su mi noge,ja kada jedem vise sve mi ide na stomak i struk.Kako da dobijem mase na nogama a da mi ne ide na struk i stomak????
Odgovori s citatom
Staro 04.01.2013, 12:19
jhonsmith jhonsmith je odsutan
Junior Member

Datum pristupanja: 04.01.2013
Početno

Jesti 5 obroka, ali paziti da namirnice koje jedete budu zdrave i da Vam koriste. Zajutrak je obrok s kojim morate započeti dan, npr. krobna namirnica kao izvor energije, mliječni proizvod te prirodni sok ili voćka. Nakon toga međuobrok koji bi mogao biti u obliku nekog zdravog sendviča, a nakon njega sueno voće, oraasti plodovi i sl. Da li to ima neke veze sa ishranom ili bi mozda trebala da uradim hormonski status? Jedino mi se na trbuh sve primi i odande neće nestati nikako, ali nikao neće otići u guzu i noge koje mi jesu malo jače, ali su dosta oputene...!!!

Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne moe otvoriti novu temu
Ne moe ostaviti odgovor
Ne moe stavljati dodatke
Ne moe uređivati svoje postove

BB code je uključeno
Smajlići su uključeno
[IMG] kod je uključeno
HTML kod je Isključeno

Idi na forum

Sva vremena su GMT +1. Vrijeme je 05:04.