Najnovije
Staro 21.07.2010, 11:23
valentina valentina je odsutan
Junior Member

Datum pristupanja: 20.07.2010
Početno krvarenje u ranoj trudnoci

postovani, prije 5 mjeseci su mi ultrazvukom diagnosticirani policisticni jajnici.pila sam dabroston tablete 2x1, 7 dana od 19.og do 25.og dana ciklusa, terapiju sam trebela piti 6 mjeseci pa kontrola. nakon 4 mjeseca terapije ostala sam u drugom stanju i prestala sam piti.pocela sam oskudno krvariti(smedji sekret i to u skroz malim kolicinama, cista krv mi se pojavila u dva navrata i to sasvim malo skoro).otisla sam na pregled i posto je bila skroz rana trudnoca test je pokazivao pozitivan rezultat ali gionekolog nije mogao vidjeti plod.od tada sam pila opet dabroston tablete 3x1 i nakon sedam dana na kontroli ginekolog mi je rekao da postoji trudnoca.( UZV u cavumu uz decidualnu reakciju prikazuje se vrlo mali GM) i da nastavim sa dabroston tabletama i da pijem folan 1x1. interesuje me kolike su sanse da zadrzim plod i posto mi je doktor rekao da zametak(plod) postoji ali kao da ga nesto "zeza" da li ce sa plodom biti sve u redu ako ostane. krvarila sam 7 dana i sada mi je skoro skroz stalo.do sada nisam imala ni porodjaja ni abortusa unaprijed hvala
Odgovori s citatom
Staro 22.07.2010, 15:26
Ulla Marton avatar
Ulla Marton Ulla Marton je odsutan
Senior Member

Datum pristupanja: 16.07.2010
Početno

Ono što je nejasno iz vašeg upita je datum zadnje menstruacije, kod žena s polictičnim jajnicima često postoji mogučnost kasnijeg začeća te ultrazvučna slika ukazuje na "manju" trudnoću. Nužna je slijedeća ultrazvučna kontrola za 7 dana od zadnje kontrole da se točno utvrdi starost trudnoće.
Staro 23.07.2010, 06:26
valentina valentina je odsutan
Junior Member

Datum pristupanja: 20.07.2010
Početno

zadnju menstruaciju sam imala 08.06.2010. postovani, imam jos jedno pitanje za vas. ne znajuci da se u trudnoci ne smije piti caj od zalfije(to sam nasla na internetu) sinoc sam popila jednu solju i to jace napravljenog.danas imam jace bolove u donjem djelu stomaka,kao da imam grceve. ne znam da li je to od caja ili gaziranog soka (posto sam ga pila i odma posle njega sam dobila bolove).da li ce ta kolicina caja i cinjenica da sam ga pila stvarati ikakve probleme za trudnocu ili sam plod? osjecam nadutost i ne mogu na wc.
hvala

Posljednje uređivanje od valentina : 23.07.2010 at 10:22
Odgovori s citatom
Staro 30.07.2010, 11:33
Ulla Marton avatar
Ulla Marton Ulla Marton je odsutan
Senior Member

Datum pristupanja: 16.07.2010
Početno

Čaj neće uzrokovati tegobe, ono što je svakako važno nemojte konzumirati alkohol niti bilo koje drugo sredstvo koje vas i inče napuhuje (izbjegavajte luk, mahunarke, odnosno povrće s obilje celuloze..). Sva hrana mora biti termički dobro pripremljena, voće oguljeno i dobro oprano.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je uključeno
Smajlići su uključeno
[IMG] kod je uključeno
HTML kod je Isključeno

Idi na forum

Sva vremena su GMT +1. Vrijeme je 05:18.