Najnovije
Staro 07.06.2010, 07:43
rozalijans rozalijans je odsutan
Junior Member

Datum pristupanja: 07.06.2010
Početno krvarenje posle spontanog pobacaja

Pozdravljam Vas i trazim hitan savet i strucno misljenje.
NALAZIM SE U INOSTRANSTVU I NA MOJU VELIKU NESRECU NE DOBIJAM ADEKVATNU LEKARSKU POMOC jer sam se ovde zatekla kao turista i jedva smo nasli nekoga spremnog da me pregleda. Niko nije hteo pa su me setali. Sto je najgore potpuno sam zanemarena sto se tice objasnjenja i saveta po pitanju daljeg ponasanja usled nastavka krvarenja. Nisu mi ni napomenuli da bi moglo mozda doci do neke infekcije. O tome sam sve saznala preko interneta i zato vas molim za pomoc.
Imala sam spontani pobacaj u cetvrtak poslepodne.Bila sam u 6. oj nedelji trudnoce.Na ultrazvuku koji su mi uradili u sredu je ustanovljeno da je sa mojom bebom sve ok da se dobro razvila za tu nedelju i da joj kuca srce. Taj pregled sam obavila jer sam pocela malo da krvarim.U cetvrtak poslepodne sam bila kod kuce kada su nastupili neopisivo jaki bolovi koji su me terali non stop na wc.Krvarenje je postajalo jace a bolovi i grcevi takodje. Nakon sto sam u dva navrata izbacila dosta zgrusene krvi pozvala sam supruga da hitno dodje sa posla i da me vodi lekaru.Tom prilikom sam imala spontani pobacaj a to sam saznala kada me je lekar pregledao ultrazvucnom sondom i kada mi je saopstio da nema bebe. Na tom pregledu mi je doktorica rekla da cu krvariti ali ne i koliko i da dodjem na jos jedan pregled za nekih 9 dana kako bi proverili da li je nesto ostalo u materici. Nije mi ni skrenula paznju da postoji mogucnost da dodje do infekcije ni kako da se vladam nakon svega i usled prirodnog ciscenja. Uzas!!! Izgleda da ako se zadesis negde kao turista da treba da umres a pritom si spreman sve da platis i to nije problem koliko.
Danas je ponedeljek a ja i dalje krvarim i svremena na vreme me probode preko stomaka u predelu od pupka ka zeludcu i debelom crevu. Kada treba da vrsim veliku nuzdu te bolove osetim malcice jace jer kao da imam vazduha u sebi koji ne moze da prodre vani a pritom imam zigove u tom delu. Pitam se da li je to prirodno i da li to tako treba da se oseca.
Interesuje me da li bi mogla piti antibiotik bactrim kao preventivu protiv nedaj Boze infekcije. Taj bactrim sam ranije pila i kao preventivu sam ponela sa sobom na ovo turisticko putovanje. Molim vas za savete po pitanju krvarenje nakon ovako potpuno prirodnog pobacaja i ciscenja. Da li je u redu sto jos krvarim i sto povremeno imam bolove doduse blage jedino u nekim trenucima malo jace kao sto sam opisala. Kako da se ponasam? Cega da se cuvam? I nakon kojih simptoma da se obavezno javim lekaru?
Unaperd Vam se zahvaljujem.
Srdacni pozdravi,
Rozalija
Odgovori s citatom
Staro 09.06.2010, 09:37
magid.ayoub magid.ayoub je odsutan
Senior Member

Datum pristupanja: 17.11.2009
Početno

Razumjem Vau brigu oko krvarenja . Savjetujem Vam da posjetite ponovo ginekologa kako je rečeno jer krvarenje inače varira od ene do ene te ovisi isto o tome da li je sve izbačeno iz maternice, a pregledu se to moe ustanoviti. Nema potrebe da troite Bactrim isto ne preporučam odnose bar tri tjedna (ovisno o nalazu).

Sretno!
Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne moe otvoriti novu temu
Ne moe ostaviti odgovor
Ne moe stavljati dodatke
Ne moe uređivati svoje postove

BB code je uključeno
Smajlići su uključeno
[IMG] kod je uključeno
HTML kod je Isključeno

Idi na forum

Sva vremena su GMT +1. Vrijeme je 06:12.