Najnovije
Staro 20.05.2010, 19:29
LiLa LiLa je odsutan
Junior Member

Datum pristupanja: 20.05.2010
Početno Gubitak 4 kg u mjesec dana

Poštovana!

Zanima me kako izgubiti 4 kg u mjesec dana.Imam 17 godina,visoka sam 166 cm i teška 55 kg.Vjerojatno vam se čini da nemam zašto izgubiti tih 4 kg i vjerujte mi,nije mi cilj biti postati kostur,već je problem u mojoj građi tijela.Naime,građena sam u obliku kruške,gornji dio tijela mi je mršav,a salo mi se nakuplja u bedrima i stražnjici.Neki bi rekli da se protiv genetike ne može,ali kad sam imala 51 kg nisam uopće imala taj problem;tj. 4 kg koje sam dobila dobila sam baš u bedrima.Inače se bavim sportom bar tri puta tjedno-trčim,vozim bicikl,preskačem uže itd.Da sam punoljetna,išla bih na razgovor kod nutricionista,ali budući da moji roditelji smatraju da sam opsjednuta mršavljenjem ne vjerujem da bi sada pristali na to.Molim vas da mi napišete kakve bih se prehrane trebala držati ili da mi preporučite neku dijetu.Hvala unaprijed!
Odgovori s citatom
Staro 21.05.2010, 14:48
Aleksandra igić avatar
Aleksandra igić Aleksandra igić je odsutan
Member

Datum pristupanja: 18.02.2010
Početno

Poštovana,

U pravu ste, svakako mslim da ne trebate mršaviti. Ima nekoliko razloga, jedan od njih je vrlo jednostavan, BMI Vam je trenutno 20, a kad bi izgubili 4 kilograma bio je 18,5 što je sama granica pothranjenosti. Drugi razlog je taj što se Vi razvijate, u pravilu postajete žena i Vaše tijelo se mijenja. Koliko god se to sad činilo skroz nevjerojatno, ali Vi ne možete znati da li bi točno gubili na području na kojem želite. U potpunosti lokalizirano mršavljenje nije moguće, što znači, nitko ne može jamičiti da ćete gubiti točno tamo gdje želite i gdje Vas kilogrami smetaju. Iako i to nije nešto što bi Vi voljeli čuti, u pravu ste bili kada ste napisali da se protiv genetike ne može, možete smršaviti i vježbom poraditi na području koje Vam predstavlja problem, ali oblik tijela ćete teško promijeniti. Možda bi idealno rješenje bilo da pitate nekog trenera kako vježbanjem postići željeni efekt.

Ja Vam mogu samo dati osnovne smjernice zdrave prehrane, koje bi kao rezultat mogle imati blagi pad kilograma. Kako o svojim prerambenim navikama niste ništa napisali ne znam da li ih se držite, ali te smjernice su svakako bitne.

Bitne stvari su da kroz dan imate 5 obroka, popijete cca 2 litre vode, obavezno ujutro jedete, i da unosite dovoljnu količinu povrća i voća kroz dan. Proteine unosite redovito, i ne pretjerujte sa slatkim napitcima i ostalim namirnicama bogatim šećerom.

Lijep pozdrav
tel.: 01 45 72 128
www.naturhouse.hr
Odgovori s citatom
Staro 16.04.2014, 04:02
stt111 stt111 je odsutan
Junior Member

Datum pristupanja: 16.04.2014
Početno

Tablete za mravljenje - http://acaiberry900.com.hr Vjeruj mi, djeluje. Imam 32 godine, probala sam svega i to je jedini suplement u mojem ivotu, koji sam isprobala i koji stvarno iskopao kilograme i dri me iz daleka.
Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne moe otvoriti novu temu
Ne moe ostaviti odgovor
Ne moe stavljati dodatke
Ne moe uređivati svoje postove

BB code je uključeno
Smajlići su uključeno
[IMG] kod je uključeno
HTML kod je Isključeno

Idi na forum

Sva vremena su GMT +1. Vrijeme je 00:07.