Najnovije
Staro 15.11.2011, 17:04
Mlaksy Mlaksy je odsutan
Junior Member

Datum pristupanja: 15.11.2011
Početno Bol u zubu ili u zubnom mesu?

Potovani,
već 3 dana nisam sigurna da li me boli zub ili zubno meso. Bol je duboka i otra, pojavljuje se povremeno tijekom dana noći i i vrlo je jaka. Tablete protiv bolova ne pomau. Zubar mi je rekao da ne vidi nikakve promjene na mojim zubima niti na zubnom mesu i zapravo od njega nisam dobila nikakvu pomoć niti savjet. Zanima me to bi moglo biti? Sve vie sam sigurna da me boli zubno meso na kojemu je prije 4 godine vađen zub, no na ortopanu se ne vidi nita, nikakve promjene. Toliko me zna zabolit da me zaboli i kost lica i glava. Imam li razloga za brigu? Hvala
Odgovori s citatom
Staro 16.11.2011, 12:12
Ivan Azinović, dr.stom. avatar
Ivan Azinović, dr.stom. Ivan Azinović, dr.stom. je odsutan
Senior Member

Datum pristupanja: 05.11.2009
Početno bol

Potovana,
bol i njen intezitet koji se javlja , kao i vrijeme javljanja boli , te ne reagiranje na tbl protiv bolova , jesu znak da je doslo do upale , kako trenutno ne moete dijagnosticirati od kud bol dolazi , kroz par dana ( do 10 dana ) bol ce se lokalizirati i znati cete vrlo dobro koji zub boli, takoder bol ce postajati sve jaca i cesca , pogotovo u vecernjim satima, te ce se javiti bol na zagriz..Ako je rijec o upali , a vjerujem iz vasih navoda da je o tome rijec , imat cete neugodnih desetak dana dok se tocno ne dijagnosticira od kojeg zuba dolazi bol, jer se upala zivca ne vidi na rtg nalazu.
www.stomatolog-azinovic.hr
Odgovori s citatom
Staro 02.07.2012, 13:25
MALIKPALIK MALIKPALIK je odsutan
Junior Member

Datum pristupanja: 02.07.2012
Početno

Pusti ti svog zubara i odi pogledati jo jednom kod nekoga. Nita ne boli bezveze !

Citiraj:
Prvotno napisano od Mlaksy Vidi poruku
Potovani,
već 3 dana nisam sigurna da li me boli zub ili zubno meso. Bol je duboka i otra, pojavljuje se povremeno tijekom dana noći i i vrlo je jaka. Tablete protiv bolova ne pomau. Zubar mi je rekao da ne vidi nikakve promjene na mojim zubima niti na zubnom mesu i zapravo od njega nisam dobila nikakvu pomoć niti savjet. Zanima me to bi moglo biti? Sve vie sam sigurna da me boli zubno meso na kojemu je prije 4 godine vađen zub, no na ortopanu se ne vidi nita, nikakve promjene. Toliko me zna zabolit da me zaboli i kost lica i glava. Imam li razloga za brigu? Hvala
Staro 02.07.2012, 23:08
dada17 dada17 je odsutan
Junior Member

Datum pristupanja: 02.07.2012
Početno

potovani
već due vrijeme mi je gornja lijeva estica osjetljiva na toplo i hladno te kada se kucne po njoj.poto je već prije plombirana doktorica me je poslala da napravim rtg snimak tog zuba.to je bilo prije mjesec ipo dana.
prije desetak dana mene je zub počeo boljeti u vidu jakih probadanja posebice noću,bol bi bi bila toliko jaka da tablete nebi pomagale i ne bih mogla odrediti točno to i kako boli,bol se irila prema oku i uhu.kada je postala konstantno danas sam otila do doktorice i pokazala rtg snimak.dakle ona ne vidi nikakve promjene na kostima ili u zubu osim da mi je korjen zuba u sinusu.
zbog boli doktorica mi je zub otvorila i poto je jako boljelo dobila san anesteziju,stavljen me je lijek i moran doći za mjesec dana osim ako ne bude boljelo.zasad me ne boli i nemam oteknuća.
dakle ona ne vidi nikakvu jaču upalu ali ako boli znači da je upala tu.
moje pitanje je vide li se promjene na korjenu zuba na rtg snimci jer mi je taj zub izdueniji od ostalih i malo je tamniji od drugih?moe li biti u pitanju periapikalna bol iako se promjene ne vide na rtg snimci i po svemu sudeći ivac je jo iv?
izrazito me strah sepse ili neke takve opasne komplikacije.
unaprijed hvala na odgovoru
Odgovori s citatom
Staro 03.07.2012, 15:59
Senior Member

Početno upala

Potovana,
simptomi koje navodite karakteristični su za upalu ivca , a takvo stanje se ne vidi na rtg snimci već se dijagnoza postavlja na temelju drugi parametara, na rtg snimci mogu biti vidljive promene oko i na samom korijenu zuba , ali onda je i klinička slika takve boli i problema drugačija nego sto je kod vas ..
Lijek koji spominjete i da vas nakon toga nije bolilo , pretpostavljam da je sredstvo kojima se umrtvljuje ivac i da daljna procedura kad dodete kod doktra je endodontski zahvat, azinovic
Odgovori s citatom
Staro 04.09.2012, 01:44
cera0112 cera0112 je odsutan
Junior Member

Datum pristupanja: 04.09.2012
Početno upit

Potovani, prije 3 mjeseca mi je ispala plomba na donjem kutnjaku. Zbog raznoraznih obaveza i lijenosti nisam otiao jo zubaru. Do sada nisam osjećao nikakve probleme, ali sada se povremeno javlja otra bol u tome zubu ako zagrizem krivo dok jedem ili dok perem zube pa pogodim ba da me zaboli. Koji je razlog boli i to se deava sa zubom?
Odgovori s citatom
Staro 06.09.2012, 14:27
Senior Member

Početno ispun

Potovani,
razlog je vrlo jednostavan , zub je izlozen temperaturnim promjenama sto ce na kraju dovesti do upale zivca
Odgovori s citatom
Staro 11.11.2012, 22:35
cera0112 cera0112 je odsutan
Junior Member

Datum pristupanja: 04.09.2012
Početno

Potovani, prije 2 mjeseca zubarka mi je popravila zub s kojim sam imao problema, očistila je kanale s onim iglama, i zatvorila zub. Sad nakon 2 mjeseca pojavljuje mi se bol u tom zubu i blaga oteklina pokraj njega, o kutnom zubu je inače riječ. Moje pitanje je to se deava sa tim zubom i zato? Zahvaljujem na odgovoru
Odgovori s citatom
Staro 12.11.2012, 11:24
Senior Member

Početno upala

Potovani ,
za tocan odgovor potrebna je rtg snimka zuba koji je raden , ovako vam mogu reci da je moguce vise stvari , od lose napunjenih kanala do pojave granuloma..bez slike ne mogu konkretnije odgovoriti, Azinovic
Odgovori s citatom
Staro 05.02.2013, 09:17
Logic Logic je odsutan
Junior Member

Datum pristupanja: 05.02.2013
Početno Pomoc!!!

Postovani, zadnja 4 dana nemogu spavat bol je sve jaca a tablete protiv boli polako gube svoj ucinak..Uglavnom bol se pojavila u petak kada sam jeo naime nesjecam se jel sam krivo zagrizo ili nesto samo znam da nisam mogo zagristi na taj zub (rjec je o 16 zubu). Kako je bio petak morao sam cekati ponedeljak da idem kod zubara,misleci da ce bol nestati bol je postajala sve jaca i kada sam napokon doso kod zubara on nije mogao locirati bol i poslao me na rtg.. Sada me je pomalo strah jel ako je rjec ko o onoj zeni gore rtg nece locirati bol i moracu to trpjet jos 10 dana. Molim vas pomozite nekako jel ima neke tablete protiv boli zubnog mesa ili nesto?? Unaprjed zahvaljujem na odgovoru.
Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne moe otvoriti novu temu
Ne moe ostaviti odgovor
Ne moe stavljati dodatke
Ne moe uređivati svoje postove

BB code je uključeno
Smajlići su uključeno
[IMG] kod je uključeno
HTML kod je Isključeno

Idi na forum

Sva vremena su GMT +1. Vrijeme je 20:27.