Najnovije
Staro 05.09.2011, 15:52
mata mata je odsutan
Junior Member

Datum pristupanja: 05.09.2011
Početno zadah

Pozdrav, otvorio sam novu temu jer nisam nasonista u vezi ovog...e ovako...imam zadah vec jedno 4 godine... razlog zbog kojeg to nisam rijeio je taj sto me je to upce stid reci svaojoj doktorici a i neznam načina na koji da joj to kazem...I vjerojatno kad joj to kazem reci ce ma to ti je do zubi...a nije do zubi jer...1. Ujutro kad ustanem na jeziku imam toliko nekih utih slojeva i bijelih da kad to cistim za četkom pljujem doslovno utu pljuvačku sto je odvratno no interesantno ne smrdi...2. razlog je taj sto stalno mi se neto sljeva u grlo gore iz nosa....znaci moguce sinusi a i nekad mi smrdi iz nosa...3. pojava a mozda i najbitnija tijekom dana mi zna nekad se u ustima pojavit neke bijele okruglice kao ostaci hrane koje moram reci tako jako smrde da to jos nikad nisam osjetio tako lose..logično ako te okruglice bijele smrde znaci da mi smrdi i iz usta a ako mi smrdi tako jako iz usta kao te okruglice cudim se sto jos imam prijatelje..inace uvijek imam zvake u ustima u đepovima postajem depresivan i nemogu vise ovako zivjeti...i jos msm da su krajnici u pitanju...ako nista od ovog nije ostaje mi eludac.
Odgovori s citatom
Staro 06.09.2011, 12:33
Ivan Azinović, dr.stom. avatar
Ivan Azinović, dr.stom. Ivan Azinović, dr.stom. je odsutan
Senior Member

Datum pristupanja: 05.11.2009
Početno zadah ili apa

Potovani,
vidim da ste i sami dobro detektirali od kuda se taj miris moe javiti , pa vam savjetujem da krenete tim redom kako ste napisali .
Znači prvo stomatologu, ako se uspostavi da nije uzrok stomatognati sustav , onda kod otorinolarigologa , pa na kraju kod gastoenterologa.
No za početak popričajmo o usnoj upljini i razlozima zato se javlja zadah
1. oralna higijena - kad ste čistili zadnji put zubni kamenac, imate li upaljeno zubno meso ( gingivitis) , postoje li parodontalni depovi , postoje li znakovi parodontoze ..imate li sve zube zdrav tj da nema karijsnih lezija , puite li ?? to su sve pitanja na koje vam moe dati stomatolog ali sam ako odete na pregled....
2.upala sinusa i sekret koji se secenira niz grlo moe također biti razlog mirisa koji navodite , diete li samo na usta ( sa obzirom na to da spominjete naslage po jeziku i to moe biti uzrok ) ,no i na ova pitanja vam odgovor moe dati otorinac nakon pregleda.
3.i kao zadnja stvar , imate li problema sa zeludcem , gastritis ,česte garavice ...
uzrok toga moe biti heliobac. pylori , to ima za posljedicu neugodan miris iz probavnog trakta.
Znači koritenje vakačih guma i ostalih stvari koje kamufliraju va problem moe potrajiti sve dok se ne odlučit na detaljnije pretrage , azinovic
www.stomatolog-azinovic.hr
Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne moe otvoriti novu temu
Ne moe ostaviti odgovor
Ne moe stavljati dodatke
Ne moe uređivati svoje postove

BB code je uključeno
Smajlići su uključeno
[IMG] kod je uključeno
HTML kod je Isključeno

Idi na forum

Sva vremena su GMT +1. Vrijeme je 05:34.