PDA

Pogledaj Full Version : Bol i nelagoda u crijevima

ADNA
21.09.2011, 10:42
Prije godinu i pol imala sam jake bolove u donjem desnom dijelu stomaka i napuhnutost stomaka.Tada sam operisala slijepo crijevo.Ubrzo nakon toga bol se opet vratio.Naime, obilno podrigivanje, bolovi ispod desnih rebara , kruljenje crijeva,osjećaj gladi i prisutnost nelagode u stomaku bili su svakodnevnica.Tada sam počela na pretrage.Radila sam sve nalaze krvi, na jetru, bubrege,opće itd.. i sve je uredu.UZV abdomena, gastroskopija, nalaz štitne, nalaz stolice na krv i bakterije i sve je uredu.Doktro kaže da je to od nervoze pa su me kljukali svim tabletama najviše onim za želudac iako je nalaz gastroskopije pokazao sve uredu.Tada sam predložila doktoru da radim nalaz na crijeva ali mi kaže da nema potrebe jer bi nalaz stolice i UZV abdomena pokazali da nešto nije uredu.
Na svoju ruku sam uzela LINEX i ispila čitavu bočicu kapsula i puna dva mjeseca nisam imala problema.Ali evo prije nekoliko dana bol se ponovo vratio.Ispod rebara najviše desnih, kruljenje crijeva, kao neko peckanje , ponekad me zna žignuti pri udisanju , obilno podrigivanje, vjetrovi.
Planiram ponovo otići doktoru ali nisam sigurna sa će me shvatiti ozbiljno jer i prošli put mi kaže kako mi je sve uredu i da se nema za šta uhvatit šta bi ispitivao.
Zaista ne znam šta da radim, samo se nadam da nije šta ozbiljno te kako bi dosadašnji nalazi pokazali da se radi o nečemu lošem.

dragec11
21.09.2011, 12:23
iste simptome imam ja kad me primi zuc podrigivanje kruljenje po zeludcu i crijevima neugodan okus u ustima odem na dijetu neko vrijeme uzimam rowakol kapsule na prirodnoj su ti bazi imas ih u ljekarni oko 50 kn i pijem caj od kadulje meni taj pase jer djeluje protuupalno.

ADNA
21.09.2011, 12:58
Na UZV abdomena nisu vidjeli da ima nekih problema sa žučem a i prilično nisko se proteže ovaj bol da bi upućivao na žuč.

PeroizSiska
21.09.2011, 20:06
Imaš nešto što ima puno naziva, a najčešći i po mom mišljenju najtočniji je sindrom iritabilnog probavnog trakta (sindrom iritabilnog kolona, sindrom iritabilnog crijeva...).

Napravila si hrpu dijagnostičkih pretraga, a nisi onu najbitniju - kolonoskopiju!? :confused:

P.S. Vezano uz tvog doktora i njegove izjave, da je "sve u redu" onda ne bi trebala njegovu pomoć. A što se hvatanja tiče, hvata se za ručku u sredstvima javnog gradskog prijevoza...

ADNA
06.10.2011, 14:35
Dragi Pero,

Ja bih zaista voljela da to bude sindrom iritabilnog kolona pa neka ima kakve hoće simptome bilo bi mi lakše.Bila sam kod specijalista za unutarnje bolesti i sve joj ispričala o svojim tegobama. Doktorica mi je na samom pregledu snimala EKG srca, mjerila pritisak i slušala pluća.Kaže sve OK.Dobro me je ispipala ia kazala da ipak uradim kolonoskopiju koje se jako bojim.Ona kaže da smatra da ne bi trebalo da bude kakvih problema ali ipak nalaz najbolje govori.Kada sam rekla da stalno podrigujem, imam kruljenje u crijevima te da non stop imam vjetrove a nalaz gastroskopije uredu reče mi manje stresa.Radim na mjestu sekretarice i posao je zaista stresan , ubrzano je sve a zamislite samo da svi mail-ovi koji dolaze u firmu u kojoj je zaposleno 200 osoba stižu na moj računar te da moram voditi evidenciju o svakom.Jako sam izložena stresu.Ali radila sam UZV abdomena i vadila nalaze.Sve je ok sem urina u kome se pojavio veliki broj leukocita i dosta bakterija.Ne znam da li to može biti uzrok što me leđa rasturaju po dnu i bol me dovodi do ludila .Sad se bol podigao iznad lijevog bubrega i toliko je jak da se ne mogu okrenuti ulijevo.Šta mislite može li e taj bol povezati sa crijevima.Inače, dobra školska mi je je kazala a doktorka je da nema šanse da me leđa bole od crijeva.I ako mi neko može kazati koliko dugo traje kolonoskopski nalaz, tj. pregled.

Pozzz.....

PeroizSiska
07.10.2011, 09:16
Što se tiče kolonoskopije, sama pretraga traje petnaestak minuta do pola sata. Ovisi o iskustvu onoga koji je radi i o nekim dodatnim medicinskim parametrima (spazam, zrak u crijevima, presavinuća...).
I sam sam bio na kolonoskopiji. Ništa strašno, kratkotrajni (podnošljivi) bolovi, malčice nelagodan osjećaj poslije, ali definitivno korisna i u vašem slučaju potrebna pretraga!

A bolovi u leđima koje opisujete najvjerojatnije nemaju veze s crijevima već sa dugotrajnim sjedenjem koje vam je oštetilo kralježnicu. ;)

P.S. Nalaz urina koji opisujete i bol u području bubrega mogu ukazivati i na infekciju urotrakta, a to definitivno zahtijeva dodatnu obradu!

ADNA
17.10.2011, 11:14
Pozdrav Pero,

Voljela bih znati šta ste Vi po zanimalju ako nije neki problem.Vidim dosta se razumijete i dijelite dobronamjerne savjete i baš me zanima otkuda sve to.

Pozzzzz

p4p3r
22.10.2011, 21:49
Pozdrav Pero,

Voljela bih znati šta ste Vi po zanimalju ako nije neki problem.Vidim dosta se razumijete i dijelite dobronamjerne savjete i baš me zanima otkuda sve to.

Pozzzzz

Ma Pero je CAR :D

SVE zna!

PeroizSiska
22.10.2011, 23:59
Pozdrav Pero,

Pozzzzz

Prošao sam ubrzani tečaj kod vidovitog Milana! ;)

Ma, šalim se! Ja sam u biti veliki hipohondar i "prebolio" sam sve postojeće bolesti...

ADNA
28.10.2011, 16:42
Bila na kolonoskopiji.
Sam pregled jeste i neugosan i bolan ali se moze podnijeti.
Unutarnji hemoroidi II stepena bez krvarenja.
Promjena nacina ishrane.

Ja presretna.

Pozzzzzzzzz

p4p3r
28.10.2011, 16:42
Bila na kolonoskopiji.
Promjena nacina ishrane.

Ja presretna.

Pozzzzzzzzz

Bio sam prije par mjeseci na gastroskopiji i nekako si mislim da ću sljedeći puta (ako bude potrebe) ići na kolonoskopiju :D

PeroizSiska
29.10.2011, 18:20
Bila na kolonoskopiji.
Promjena nacina ishrane.

Ja presretna.

Pozzzzzzzzz

Eto, kao što sam i pretpostavljao. Jednostavno treba naučiti živjeti sa takvim probavnim traktom.
Najbitnije je prilagoditi način prehrane, ali i ostale životne navike!

A i kolonoskopija nije tako strašna kako se misli. ;)

ADNA
30.10.2011, 13:04
Ma Pero ti si car :)
Ali iako je nalaz ok bolovi ostaju a meni nista drugo nego kao sto i sam kazes nauciti zivjeti s tim.
Hmmm, nacin ishrane promjeniti bice tesko,obozavam slatko ali ako je to cijena zdravlja odricem se svega.

Veliki pozzz.

PS.
Sljedeci put ne idem na preglede nego se tebi obracam za savjet.